GenelPolitika

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in hukukun üstünlüğü hakkındaki makalesi yarın yayınlanacak

0

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in Çin karakterli sosyalist hukukun üstünlüğünü teşvik etme üzerine yazdığı makalesi Pazartesi günü yayınlanacak.
Aynı zamanda Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi Genel Sekreteri ve Merkez Askeri Komisyonu Başkanı Xi’nin makalesi, ÇKP Merkez Komitesi’nin amiral gemisi dergisi olan Qiushi Journal’ın bu yılki beşinci sayısında yayınlanacak.

Çin özelliklerine sahip sosyalist hukukun üstünlüğüne bağlı kalmayı ve Çin’in yönetim sisteminin ve kapasitesinin hukukun üstünlüğüne uygun olarak modernleşmesini teşvik etmeyi anlatan makale, aynı zamanda modern bir sosyalist ülke inşa etmek ve Çin’in Ulusal gençleşme hayalini gerçekleştirmek için güçlü yasal garantiler sağlamayı amaçlıyor.

2012 yılında gerçekleşen 18. Ulusal Çin Komünist Partisi Kongresi’nden bu yana Çin’de yasaya dayalı yönetimin desteklenmesinde dikkate değer bir ilerleme kaydedildiğine dikkat çeken makale, yasaya dayalı yönetimde Parti liderliğini sürdürmek ile insan merkezli yaklaşımı korumak da dahil olmak üzere, mevcut ve gelecekteki çalışmalarda bu amaçlar doğrultusunda kullanılacak 11 şartı ortaya koymakta.

Bunların yanı sıra makalede, yeni dönemde hukukun üstünlüğünün güçlendirilmesi konusunda Parti’nin, ideolojik ve teorik kazanımlarının iyi bir şekilde özetlenip uygulanmasıyla, hukuka dayalı yönetimin bilimsel teoriler rehberliğinde teşvik edileceğini vurgulanıyor.

“Avrupa, insanlığın yararı için Çin ile işbirliğini güçlendirmesi gerekiyor”

Previous article

Çin’in cezai sorumluluk yaşını 12’ye düşüren değiştirilmiş yasası yürürlüğe girdi

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Genel