GenelPolitika

Namibya Cumhurbaşkanı aşı bağışlarından ötürü Çin’i kutladı

0

Çin Hükümeti’nin geçtiğimiz günlerde Namibya’ya 100.000 COVID-19 aşısı bağış ettiğini duyurmasının ardından Namibya Devlet Başkanı Hage Geingob, pandemiye karşı mücadelede etkin rol oynayarak Namibya ve diğer Afrika ülkelerine yardımlarda bulunan Çin ve diğer ülkelere teşekkür etti. Belarus ve Namibya gibi çeşitli ülkelerin yanı sıra Çin, aşı konusunda güney Afrika bölgesindeki diğer ülkelere de yardım ediyor.

Ayrıca Çin Hükümeti, dünya çapındaki birçok ekonomide yıkım izi bırakan COVID-19 salgınıyla mücadelede, gelişmekte olan ülkelerle yakın çalışmaya devam etmeleri için gelişmiş ülkelere davet çağrısında bulundu.

Virüsü kontrol altına almak için alınacak tedbirlerle ilgili 25. COVID-19 kamuya açık brifinginde konuşan Geingob, Çin’in yoksul ülkelere yardım etmede üstlendiği öncü rolün, pandeminin ancak birlikte çalışarak ve kaynakları bir araya getirerek yenebileceklerinin bir sembolü olduğunu söyledi.

Namibya Cumhurbaşkanı ayrıca, salgının yayılmasıyla mücadele etmek için tüm dünyada hükümetler tarafından uygulanmaya devam eden ekonomik kilitlenmelerden ve hareket kısıtlamalarından yakınarak, bunun birçok Namibyalı için ekonomik zorluklara neden olduğunu söyledi.

“COVID-19 salgınının olumsuz etkilerini önlemek için uygulanan sürekli kilitlenme ve kısıtlamalar nedeniyle birçok Namibyalı’nın karşı karşıya olduğu yükün çok farkındayız ve hepimiz hayatın normale dönmesini istiyoruz. Ancak bazen bu kısıtlamalar sağlık için gerekli oluyor”dedi.

Hage Geingob konuşmasında, COVID-19 ile mücadelede ülkedeki sağlık düzenlemelerinin mevcut durumunun 25 Şubat’tan 31 Mart’a kadar uzatılacağını söyledi.

Çin 2021’de 40’tan fazla uzay aracı fırlatacak

Previous article

Çin, kapsamlı ulaşım ağı geliştirmeye yönelik yönergeleri açıkladı

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Genel